ÇAYTAŞ BAYİLER BİRLİĞİ (ÇAYTAŞ A.Ş.) Türkiye'deki ÇAYKUR Bayilerinin
birleşerek kurdukları ve 2005 yılı Ekim ayında faaliyetine başlayan bir şirkettir.

Birliğimizin kuruluş amaçlarından biri; Ülkemizde Bayilerimiz tarafından satışı ve dağıtımı gerçekleştirilen ÇAYKUR ürünlerinin satışı ve dağıtımıyla ilgili kalite standardını yükseltmek,satış sonrası hizmetlerini yapabilmek,ürünlerimize tüm reklam ve PR desteğini vererek çağdaş pazarlama ilkeleri doğrultusunda, çağdaş hizmet anlayışıyla çalışmalarına devam edebilmektir.

Birliğimiz bu amacı için öncelikle 200 kişilik Merchandising Ekibini oluşturmuş ve 7 Süpervizör,193 satış destek elemanından oluşan bu ekiple Satış Noktalarını ziyarete, nokta içinde raf düzenlerini belirledikleri standartlara göre düzenlemeye ve müşteri memnuniyetini arttırıcı her türlü hizmeti satış noktaları içinde uygulamaya başlamıştır.

 

Çaykur bünyesinde bulunan toplam 185 bayi , 9 Çaykur Bölge Müdürlüğü ‘nün sınırları içindedir. Marmara Bölgesinin Marmaraçay’ ı kurarak başlattığı bu işbirliği diğer bölgeler için de örnek oluşturmuş, aynı amaçlarla diğer bölgelerdeki bayiler de kendi aralarında birleşerek kendi şirketlerini kurmuşlar ve faaliyete geçmişlerdir. Ankaçay (Ankara), Özüm Egeçay (Ege), Güneydoğuçay, İçAnadoluçay, Doğu Akdenizçay, Ye-Karçay (Rize), Özde Karadenizçay (Samsun) Doğu Anadoluçay isimlerini alan bu şirketler Çaykur’un üretim teknolojisindeki gücünü pazarlama alanında da verecekleri işbirliği desteği ile göstereceklerdir.

Kurulan bu 9 şirket de kendi aralarında birleşerek, uygulayacakları satış ve satış destek stratejilerini belirlemek, her bölge için yapılması gerekli çalışmaları ÇAYKUR ilkeleri doğrultusunda yapabilmek, rekabet koşullarına uygun hareket edebilmek ,gelişme ile sürdürülebilirlik arasındaki dengeyi sağlayabilmek, çay pazarının lideri ÇAYKUR’ un
üstlendiği sosyal sorumluluğu da paylaşabilmek için Aralık 2005’te
ÇAYTAŞ’ ı (Çay Gıda Paz.Reklam Hiz.San.ve Tic.A.Ş.) kurmuşlar ve Türkiye genelindeki organizasyonel yapılanmalarını tamamlamışlardır.

   
  Hakkımızda  |  Haberler  |  Organizasyon  |  Bayiler  |  İnsan Kaynakları  |  İletişim
 
Copyright © 2007 ÇAYTAS BAYILER BIRLIGI