İmparatorların Çayı Çaykur

Adını çay tomurcuklarının üzerinde bulunan beyaz tüylerden alan beyaz çay, Türkiye’de ilk kez ÇAYKUR tarafından üretildi. İmparatorların çayı olarak bilinen Doğanın en büyük armağanlarından biri olan Beyaz çay, adeta bir şifa deposu

Türkiye’nin en sevilen çay markası ÇAYKUR’un, sağlığına önem verenler için sınırlı sayıda ürettiği  ‘’Beyaz İksir’’ beyaz çay 20 gr’lık değerli özel ambalajlarda ÇAYKUR e- ticaret sitesi www.caykursatis.com adresinden satışa sunuldu.

Beyaz Çay içeriğinde bulunan yüksek miktardaki kateşin, EGCC başta olmak üzere içerdiği antioksidan bileşenleri açısından en yüksek değerdeki çay olarak bilinmektedir.

Beyaz Çay’ın bu özelliği, tıp dünyasının da dikkatini çekmiş günümüzün hastalığı kanser başta olmak üzere, kan basıncı, kolesterol, anti bakteriyel ve antiviral etki, kalbi koruma, kemiklerin güçlenmesi, diş ve diş eti güçlenmesi, metabolizmanın  hızlanması, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, anti-aging (yaşlanma karşıtı) gibi  birçok olumlu etkisi bilimsel araştırmalara konu olmuştur.

Yüzyıllarca Çin dışındaki ülkeler için gizli kalan  yalnızca İmparator ve ailesine sunulan beyaz çay, günümüzde de dünyada en az üretilen çay çeşididir. Beyaz çay, sağlık üzerinde sayısız olumlu etkisinin yanı sıra cilt üzerinde yaşlanmayı geciktirici etkisi ile adeta bir ‘’gençlik iksiri’’ dir.

Japonya’ da adına,  bilimsel araştırmalar başlatılan ve içeriğinde,  hiçbir zirai (pestisit) ilaç kullanılmadan yetiştirilen ÇAYKUR Beyaz çay;  sağlığına,  güzelliğine ve yaşam kalitesine önem verenlerin vazgeçilmezi olacak.

MENU

Web sitemizde size mümkün olan en iyi deneyimi yaşatmak için çerezler kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, gizlilik politikamızı kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Accept